Dneska existuje naozaj veľa spôsobov a pôžičiek, o ktoré môžete požiadať. Ak chcete získať pôžičku extrémne rýchlo a z pohodlia domova, stačí vám na to mobilný telefón a účet v banke. Hovoríme o SMS pôžičkách, ktoré sú tiež známe ako fínske pôžičky a svoj pôvod majú vo Fínsku. Tieto pôžičky majú svoje výhody aj nevýhody a na Slovensku ich poskytujú niektoré známe nebankové spoločnosti ako CreditONE, Ferratum, SMSCREDIT.sk, TRILA alebo MOMENTPÔŽIČKA.SK a iné. V tomto článku si predstavíme 3 najznámejšie

Fínske pôžičky vám poskytnú nebankové spoločnosti, ktoré ľuďom poskytujú nižšie pôžičky od niekoľko pár eur po niekoľko stovák eur. Sú výhodné a dajú sa veľmi ľahko vybaviť. Stačí ak máte účet v banke a mobilný telefón s internetom. Neskôr bude stačiť len jedna SMS. Ak si idete prvýkrát vybavovať pôžičku, najskôr sa musíte na internete zaregistrovať a musíte mať spísanú zmluvu. Pri ďalšej pôžičke už stačí o peniaze len požiadať a peniaze vám v krátkom čase na účet pošlú. Žiadateľ musí byť plnoletý a občanom Slovenskej republiky.

Fínske nebankové pôžičky (porovnanie tu) majú svoje výhody. Je to napríklad pohodlnosť vybavenia, čo znamená, že nemusíte nikam chodiť. Poskytujú krátkodobé pôžičky a požičať si môžete aj menšie sumy. Nebankové spoločnosti pri týchto pôžičkách väčšinou nevyžadujú potvrdenie o príjme a nekontrolujú ani register dlžníkov. Nevýhodou je vysoká RPMN, ktorá sa pohybuje v stovkách až tisíckach %. Taktiež sú nevýhodné lehoty splatnosti, ktoré sú krátke a poplatky predĺžení a sú vysoké. Splatiť požičanú sumu musíte v jednej splátke.

Na Slovensku je viacero nebankových spoločností, ktoré tieto SMS pôžičky poskytujú. Napríklad známa spoločnosť CreditONE. Výška pôžičky je od 1 eura do 350 eur. Nový užívateľ si môže vybrať pôžičku len do výšky 180 eur. Lehota splatnosti pôžičky je od 1 do 30 dní. Registrujete sa cez internet alebo SMS. Pre vybavenie pôžičky potrebujete účet v banke, mobilný telefón, musíte byť plnoletý a byť občanom Slovenskej republiky. Niekedy CreditONE žiada dokladovať príjem. Pôžičky neposkytuje invalidným a starobným dôchodcom.

Najdostupnejšiu, no najdrahšiu fínsku pôžičku na Slovensku ponúka maltská Ferratum Bank Limited. Výška pôžičky je od 25 eur do 350 eur. Lehota splatnosti do 15 a do 30 dní. Pri poskytnutí pôžičky platíte pevné stanovené percento z požičanej sumy. Registrujete sa cez internet alebo SMS. Pre vybavenie pôžičky potrebujete účet v banke, mobilný telefón, musíte byť plnoletý a byť občanom Slovenskej republiky. Register dlžníkov Ferratum neoveruje.

Okrem týchto dvoch poznáme aj SMSCREDIT.sk. Tiež poskytuje fínske pôžičky a je prevádzkovaná spoločnosťou River Euro s.r.o. Výška pôžičky je od 20 eur do 350 eur. Nový užívateľ si môže vybrať pôžičku len do 250 eur. Lehota splatnosti je do 5, 10 alebo 15 dní. Pôžička je veľmi rýchla a jednoduchá. Registrujete sa cez internet alebo SMS. Registrácia však trvá dlhšie. Pre vybavenie pôžičky potrebujete účet v banke, mobilný telefón, musíte byť plnoletý a občanom Slovenskej republiky. SMSCREDIT overuje register dlžníkov. Za poskytnutú pôžičku sa platia poplatky.

Zdroj:

https://www.pozicky123.sk/

https://www.nbs.sk/sk/titulna-stranka