Nebankové pôžičky a úvery sú populárne najmä kvôli dostupnosti. V princípe môžu byť nebankové spoločnosti zamerané na malé a krátkodobé úvery, alebo strednodobé spotrebiteľské a spotrebné pôžičky. Vo všeobecnosti sa takto dá požičať na hocičo, ale niektoré nebankové spoločnosti poskytujú aj účelové úvery a pôžičky, ako napríklad úver na auto alebo pôžičku na bývanie, ktoré majú parametre bežných spotrebných úverov.

Nebankové pôžičky teda môžu byť rôzneho druhu. Dajú sa získať aj bez registra, bez dokladovania príjmu, bez potreby ručiteľa. Dostupné môžu byť pre podnikateľov, dôchodcov, začínajúcich živnostníkov, nezamestnaných, pre ženy na materskej dovolenke. Navyše sa väčšina dá vybaviť online cez internet, bez nutnosti osobného stretnutia.

Nebankové pôžičky online a cez SMS

Najčastejšie bývajú vo forme krátkodobých a malých úverov. Vybavenie je jednoduché. Stačí požiadať o úver cez žiadosť na internete, cez telefón, alebo prostredníctvom SMS správy. Niektoré tieto pôžičky môžu byť dostupné už do 24 hodín. Čo sa týka schválenia tohto typu úveru, býva otázkou pár minút. Peniaze je možné mať na účte ihneď, alebo ešte v ten istý deň. Veľkou výhodou je skutočnosť, že väčšinou nie je potrebné dokladovať príjem a ponuka je široká. Existuje veľa nebankových poskytovateľov, stačí si vybrať toho najvhodnejšieho. Viac info.

Spotrebné a spotrebiteľské nebankové úvery

Vyznačujú sa dlhšou dobou splatnosti a v prípade potreby požičania väčšej sumy. Tieto typy úveru sa dajú použiť na bývanie, nákup spotrebného tovaru, zaplatenie za služby, alebo čokoľvek iné. Zvyčajne ide o overené nebankové pôžičky. Poskytujú sa od známejších a väčších nebankových spoločností. Nie je to pravidlom, ale v niektorých prípadoch je potrebné ručenie ručiteľom alebo spoludlžníkom. Rovnako sú v niektorých prípadoch dostupné aj bez nutnosti doloženia potvrdenia o príjme.

Nebankové pôžičky s ručením nehnuteľnosťou

Tento typ úveru ma výhodu v tom, že je možné požičať si aj niekoľko desiatok tisíc Eur a rovnako má aj dlhšiu splatnosť. Je potrebné dávať si pozor na ponuky neznámych nebankových spoločností, ktoré vždy nemusia byť seriózne a pri nezvládaní splácania klient môže o nehnuteľnosť prísť.